Yazar : Esan Gül
Yayıncı : Çıra Yayınları
Fiyat: 20.00   Liste Fiyatı : 20.00
Ürün Satışta.
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod-ISBN : 9786052152140
Yayın Tarihi : 2018-04-06
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 246
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 125 X 195
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Kitabı yazmadan önce aile algısı ile ilgili sorular sordum kendi aileme... Aile nedir diye sordum büyük oğluma, cevaben aile biz olmaktır dedi. Sonra diğerine sordum aile nedir diye, aile birlikte birşeyler yapmaktır dedi. Ve en küçüğüne sordum aile nedir diye, bizim ailedir dedi. Aynı soruyu eşime de sorduğumda ise aile huzurdur dedi.

Aslında her sorunun cevabı ortak bir noktaya işaret ediyordu. Aile; anne, baba ve çocuklardan oluşan, biz bilinci içerisinde hayata dahil olan, genellikle etkinliklerin birlikte yapıldığı ve ailenin her üyesinin huzur bulduğu bir yapıdır. Aynı birbirine kenetlenmiş bir binanın tuğlaları gibi veya bir vücudun azaları gibi... Vücudun bir organı rahatsızlanınca, aynı rahatsızlığı hisseden ve onunla hayatiyetini devam ettiren bir beden gibi...
Bu kitapta seçilen hadisler sıhhat şartları dikkate alınarak tercih edilmiştir. Klasik hadis usulü yerine hadislerin psikolojik ve pedagojik değerlendirmeleri yapılmış ve yeni bir bakış açısıyla hadisler anlaşılmaya çalışılmıştır. Daha önce yayınlanan çocuk eğitiminde kırk hadis kitabının devamı niteliğinde olan bu çalışma, günümüzde karşılaşılan aile içi sorunlara da peygamberin hayatından örnekler vererek çözüm önerileri sunmaktadır.

Okuyucu Yorumları