Yayıncı : Yasin Yayınevi
Fiyat: 1,100.00   Liste Fiyatı : 1,100.00
Ürün Satışta. 
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod : 9786053460558
Yayın Tarihi : 2019-06-25
Yayın Dili : Arapça
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 8020
Kapak : Ciltli
Kağıt : Şamua
Boyut : 190 X 250
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Kur'an-ı Kerimin tercüme ve tefsirine dair birçok eserler kaleme alınmış ve neşredilmiş bulunmaktadır.
Bu eserlerin hepsi de ya Kur'an-ı Kerimin tercümesi veya tefsiri halindedir. Bunların arasında Kur'an-ı Kerimin surelerinin ve ayetlerinin sebeb-i nüzûllerine dair yzılmış Türkçe bir eser mevcut değildir. Yalnız sebeb-i nüzûllerden bir kısmı ayet-i celillerin tefsiri esnasında tefsir kitaplarına dercedilmiş ise de bunlar da tam değildir.

Gerçi, bu hususta yazılmış bazı Arapça eserler varsa da onlar hem kısa, hem de ayetlerin tefsiri olmadığından ve sebeb-i nüzûllere tatbiki bulunmadığı yönlerden okuyanları tatmin edecek durumda değillerdir. Aynı zamanda bunlar Arapça yazılmış olduğundan herkes bunlardan faydalanmamaktadır.

Bu cihetleri göz önünde tutarak mü'minlere daha faydalı olmak amacıyla haddimizin dışında olan böyle önemli bir eseri yazmaya cür'et etmiş bulunuyoruz. Bu eseri yazmaya cür'et etmiş bulunuyoruz. Bu eserin adına Esbab-ı Nüzûl dedik. Bu kitaba sadece ayet-i celilenin sebeb-i nüzûlleri yazılmakla kalınmamış, aynı zamanda surelerin ve ayetlerin tercüme ve tefsirleri de dercedilmiştir.

Okuyucu Yorumları